Szkolenie kitesurfing Hel – najlepsze obozy kitesurfingowe w Polsce

Szkolenie kitesurfing Hel – najlepsze obozy kitesurfingowe w Polsce
DCIM100MEDIADJI_0024.JPG

Zawsze chciałeś spróbować kitesurfingu? W takim razie najwyższy czas w końcu to zrealizować. Szczególnie że w Polsce mamy wręcz doskonałe warunki do pływania na desce z latawcem. Półwysep Helski to prawdziwa stolica tego sportu. Co roku organizowane są tam liczne obozy kitesurfingowe. Sprawdź, czego możesz się na nich nauczyć.

Kitesurfing cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Jest to jeden z tych sportów wodnych, którego uprawianie może przynieść naprawdę ogromną frajdę. Kitesurfing najszybciej określić można jako ślizganie się na wodzie przy pomocy deski wyposażonej w latawiec. Z tego też powodu wiele osób porównuje go do uprawiania windsurfingu. I choć na pierwszy rzut oka rzeczywiście może wyglądać to podobnie, to jednak sposób jazdy oraz jej technika jest zupełnie inna. Kitesurfing to sport, który wymaga wielu godzin ćwiczeń i doskonalenia nabytych umiejętności. Dlatego też, jeśli chcesz nauczyć się ”ślizgać”, koniecznie odwiedź półwysep Helski i zapisz się na kurs.

Szkoła kitesurfingu — dla kogo?

Szkoła windsurfingu jest właściwie dla każdego, kto lubi sporty wodne. Jeśli więc umiesz pływać i nie boisz się wody, to bez wahania możesz wziąć udział w takim kursie. Wcale nie musisz mieć świetnej kondycji ani doświadczenia, ponieważ szkolenia na półwyspie Helskim organizowane są według poziomów zaawansowania. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście warto pamiętać też, że kitesurfing zaliczany jest do sportów ekstremalnych, dlatego istnieją również pewne ograniczenia, jeśli chodzi o chęć jego uprawiania. Jednym z najistotniejszych jest wiek. Na lekcje kitesurfingu mogą uczęszczać na przykład dzieci mające nie mniej niż około 7-8 lat. Jeśli chodzi natomiast o dorosłych, to górnej granicy wieku nie ma. Ważna jest także waga. Aby zacząć swą przygodę z tym sportem należy ważyć przynajmniej 25-30 kg. W przeciwnym razie mogłoby to być po prostu niebezpieczne.

Jak przebiega kurs kitesurfingu?

Jeśli chodzi o szkolenie kitesurfing Hel to miejsce, w którym znajdziesz zarówno kursy dla osób początkujących, zaawansowanych, jak i dla dzieci. W pierwszej więc kolejności wybierz odpowiedni rodzaj szkolenia i zapisz się na nie. Na każdym z nich panuje świetna atmosfera, a podczas zajęć możesz liczyć na stałą opiekę instruktora. Wszystkie szkolenia na kempingu Solar dzielą się na kilka etapów. Podstawowy kurs składa się z 4 około 5-godzinnych. Podczas każdego z nich nabędziesz konkretne umiejętności, które pozwolą Ci szybciej osiągnąć upragniony rezultat.