Ćwiczenia a grupa krwi. Czy to ma znaczenie?

Ćwiczenia a grupa krwi. Czy to ma znaczenie?
fot. unpslash.com

Najnowsze badania naukowców nie pozostawiają złudzeń – ćwicz zgodnie z Twoją grupą krwi, a organizm będzie w najlepszym stanie. Jeżeli wsłuchasz się w swoje ciało, ono podpowie Ci całą resztę!

Ćwiczenia a stawy

Nie da się ukryć, że ćwiczenia są dobre dla organizmu. Hartują, budują niezbędną tkankę mięśniową oraz wspiera i chroni stawy. Najgorsze jednak co możesz sobie zafundować, to bardzo intensywny trening raz na długi czas. Wtedy obciążone kości, stawy i mięśnie mogą w końcu powiedzieć: „dość”! Co za tym idzie, może dojść do niebezpiecznych kontuzji oraz bóli stawów. 

Najlepszą metodą jest stosowanie tzw. Małych kroczków. Jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę z ćwiczeniami, spróbuj ograniczyć czas treningu do minimum a jego intensywność średniego. Dopiero wraz z upływającym czasem i budowaną formą, można wydłużać i zwiększać natężenie treningowe. Tylko wtedy zrobisz to w bezpieczny sposób. No dobrze, a co ćwiczyć?

Ćwiczenia a grupa krwi

Wyróżniono kilka podstawowych grup krwi: 0, A, B oraz AB. Dietetycy namawiają, aby swoją codzienną dietę dostosować właśnie pod grupę krwi. A jak jest z fitnessem? Podobnie! Oto, jakie ćwiczenia musisz wykonywać, jeżeli masz grupę krwi:

  • 0 – największe zadowolenie przychodzi w momencie intensywnego treningu. Nie dla Ciebie więc joga, Tai Chi albo pilates. Musi być skocznie, energicznie i na maxa. Nawet krótki trening tego typu pozwala na spalenie mnóstwa kalorii i kop endorfinowy. 
  • A – tu sytuacja jest zupełnie odwrotna. Ludzie z grupą krwi „A” uwielbiają z kolei lekkie ćwiczenia uspokajające. Godzinna sesja jogi, długie spacery oraz ćwiczenia aerobowe o małym natężeniu to coś, za co ciało Ci podziękuje. 
  • B i AB – w tym przypadku będzie to balans na linie. Z jednej strony posiadacze tych grup krwi lubią spokojne i wyważone ćwiczenia, z drugiej z kolei, potrzebują raz na pewien czas treningu o dużej aktywności. Gdy zostaje zachowana między nimi równowaga, ciało również jest w harmonii. 

Nie da się ukryć, że indywidualne predyspozycje każdego z nas są zupełnie inne. Pozostaje tylko wsłuchać się w swoje ciało i dowiedzieć się, jaki rodzaj aktywności jest dla nas najlepszy. Grupa krwi to cenna wskazówka!