Na stres najlepszy jest sport! Nie wierzysz? Spróbuj tego!

Na stres najlepszy jest sport! Nie wierzysz? Spróbuj tego!
fot. unsplash.com

Stres jest naszym towarzyszem czy tego chcemy czy też nie. Może zmotywować do działania, ale częściej jednak negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Zwłaszcza, gdy mamy go w nadmiarze. Co wtedy robić? Ćwiczyć!

Biegacze wiedzą najlepiej

Nic tak nie odstresowuje jak czas spędzony na przebieżce lub innym treningu biegowym. W tyle zostawiasz wszystko to, co spadło na Ciebie w danym dniu. Przed sobą masz tylko kilometry do przebiegnięcia. Taki reset sprawia, że patrzymy na nasze problemy z szerszej perspektywy. I już nie wydają się aż takie straszne. 

Rada: Jeżeli nie lubisz biegać, wybierz się na półgodzinny spacer. Dotleniony organizm lepiej poradzi sobie z rozwiązywaniem wszystkich bolączek. 

Jednośladem przed siebie

Alternatywą dla aktywności biegowej jest uwielbiany przez wielu z nas rower. Niestety zmienna pogoda w naszym kraju nie pozwala na tę aktywność przez cały rok, jednak w sezonie wiosenno – letnim warto z niej skorzystać. Rowerem świetnie zwiedza się okolicę. To taki środek transportu, którym dojedziesz tam, gdzie samochód nie da rady – kuszące, prawda?

Rada: Innym sposobem posiadania własnego jednośladu są rowery miejskie do wypożyczenia za grosze. Kto skorzystał z nich raz, wie że sprawdzają się doskonale!

Joga dla uspokojenia

Ten rodzaj ćwiczeń tylko pozornie wydaje się prosty i niewymagający specjalnej siły oraz wytrzymałości. Zdanie na ten temat zmienisz już po pierwszych zajęciach. Oddech połączony z mniej lub bardziej wymagającymi asanami cudownie oczyści Twoje myśli i nada im właściwy kierunek.

Rada: Jeżeli nigdy nie miało się styczności z jogą, warto wybrać się do dobrego studia jogi, gdzie krok po kroku będziesz poznawać nowe pozycje. To bezpieczniejsza opcja od ćwiczeń samemu w domu. 

Aerobik cardio by wytupać wszystkie stresy

Ta forma aktywności doskonale sprawdza się gdy lubisz ćwiczenia w grupie. Każdy klub fitnes ma w swoim programie ćwiczenia kardio. Czasem z udziałem stepu albo trampolin. Głośna rytmiczna muzyka, uśmiechnięte współtowarzyszki ćwiczeń – czasem właśnie tego nam potrzeba po ciężkim dniu!