Fitness

Na stres najlepszy jest sport! Nie wierzysz? Spróbuj tego!

0
fot. unsplash.com

Stres jest naszym towarzyszem czy tego chcemy czy też nie. Może zmotywować do działania, ale częściej jednak negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Zwłaszcza, gdy mamy go w nadmiarze. Co wtedy robić? Ćwiczyć!

Biegacze wiedzą najlepiej

Nic tak nie odstresowuje jak czas spędzony na przebieżce lub innym treningu biegowym. W tyle zostawiasz wszystko to, co spadło na Ciebie w danym dniu. Przed sobą masz tylko kilometry do przebiegnięcia. Taki reset sprawia, że patrzymy na nasze problemy z szerszej perspektywy. I już nie wydają się aż takie straszne. 

Rada: Jeżeli nie lubisz biegać, wybierz się na półgodzinny spacer. Dotleniony organizm lepiej poradzi sobie z rozwiązywaniem wszystkich bolączek. 

Jednośladem przed siebie

Alternatywą dla aktywności biegowej jest uwielbiany przez wielu z nas rower. Niestety zmienna pogoda w naszym kraju nie pozwala na tę aktywność przez cały rok, jednak w sezonie wiosenno – letnim warto z niej skorzystać. Rowerem świetnie zwiedza się okolicę. To taki środek transportu, którym dojedziesz tam, gdzie samochód nie da rady – kuszące, prawda?

Rada: Innym sposobem posiadania własnego jednośladu są rowery miejskie do wypożyczenia za grosze. Kto skorzystał z nich raz, wie że sprawdzają się doskonale!

Joga dla uspokojenia

Ten rodzaj ćwiczeń tylko pozornie wydaje się prosty i niewymagający specjalnej siły oraz wytrzymałości. Zdanie na ten temat zmienisz już po pierwszych zajęciach. Oddech połączony z mniej lub bardziej wymagającymi asanami cudownie oczyści Twoje myśli i nada im właściwy kierunek.

Rada: Jeżeli nigdy nie miało się styczności z jogą, warto wybrać się do dobrego studia jogi, gdzie krok po kroku będziesz poznawać nowe pozycje. To bezpieczniejsza opcja od ćwiczeń samemu w domu. 

Aerobik cardio by wytupać wszystkie stresy

Ta forma aktywności doskonale sprawdza się gdy lubisz ćwiczenia w grupie. Każdy klub fitnes ma w swoim programie ćwiczenia kardio. Czasem z udziałem stepu albo trampolin. Głośna rytmiczna muzyka, uśmiechnięte współtowarzyszki ćwiczeń – czasem właśnie tego nam potrzeba po ciężkim dniu! 

Ćwiczenia z trenerką z internetu. Czy warto?

Previous article

Szkolenie kitesurfing Hel – najlepsze obozy kitesurfingowe w Polsce

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Fitness