Sprawdzone sposoby na spalanie tłuszczu. Nie potrzebujesz żadnych suplementów!

Sprawdzone sposoby na spalanie tłuszczu. Nie potrzebujesz żadnych suplementów!
fot. unsplash.com

Oglądając reklamy w telewizji można odnieść wrażenie, że remedium na wszystkie bolączki i choroby jest tabletka. W praktyce jednak to tak nie działa i nawet najlepsze suplementy diety nie zredukują poziomu tłuszczu, jeżeli nie zadbasz o siebie w sposób całościowy. Oto, co można zmienić w treningu!

Nie bój się ciężarków

Trening siłowy to świetne uzupełnienie zajęć fitness. Jeżeli nie wplatasz go w swoje normalne zajęcia, koniecznie musisz to nadrobić, aby spalać tkankę tłuszczową jeszcze szybciej. Wystarczy wpleść do swojego ćwiczeniowego grafiku dwa treningi z hantlami po 30 minut aby szybko zauważyć różnicę.

Przyspiesz!

Naukowcy łatwo wyliczyli, że biegacze którzy wplatali w swoje treningi od 4 do 6 trzydziesto sekundowych sprintów, spalali dwa razy więcej tłuszczu niż biegający w trybie jednostajnym. Komponując swoje zajęcia fitness zwróć więc uwagę na to, aby ćwiczenia w trybie wolniejszym, mieszać z szybkim. W ten sposób zapewnisz sobie o wiele szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Rada na koniec

Już powoli do lamusa odchodzi przekonanie, że aby schudnąć, wystarczy radykalnie ciąć kalorie. Niestety, działanie naszego organizmu jest bardziej złożone. Jeżeli będziesz przyjmować o wiele za mało kalorii każdego dnia nie tyle zredukujesz tkankę tłuszczową, a spowolnisz metabolizm. A to jest najgorsze, co możesz sobie zafundować. Bo nie tylko będziesz kiepsko się czuć, ale i waga wciąż będzie stała w miejscu. Zamiast więc ciąć kalorie, zadbaj o to co serwujesz sobie do jedzenia każdego dnia. Zdrowa, pełnowartościowa dieta to podstawa!

Szukasz kulinarnych inspiracji? Koniecznie zobacz portal pyszniej.pl