Piłka gimnastyczna na ból pleców. Czy faktycznie daje wytchnienie?

Piłka gimnastyczna na ból pleców. Czy faktycznie daje wytchnienie?
fot. unsplash.com

Osoby prowadzące siedzący tryb życia ten ból znają z pewnością od podszewki. Czasem stłumiony, po całym dniu pracy przy biurku zaczyna doskwierać w sposób bardzo dotkliwy. Remedium na te bóle może być piłka gimnastyczna. I to nie tylko do ćwiczeń!

Usiądź, by poskakać

Wskazówki na zdrowe plecy to temat rzeka i każdy ma swoje najlepsze sposoby. Z pewnością jednym z nich jest właśnie piłka gimnastyczna. Jednak nim przebierzesz się w strój gimnastyczny, zamień ją z krzesłem. Następnym razem gdy będziesz pracować przy biurku, koniecznie usiądź na piłce. Szybko zauważysz, że lekkie kołysania i bujania świetnie wpłyną na twoje samopoczucie i stan kręgosłupa.

Zobacz również: Jak trenować w upalne dni? To nie jest proste!

Jaką piłkę gimnastyczną wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje piłek. Jej klasyczny rozmiar to około 70 cm i przeznaczona jest do wykonywania ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających. To ona super nada się jako krzesło do biurka. Kolejna, to gimnastyczna w wypustkami. Małe kolce masują całe plecy i wspomagają regenerację. Jeżeli kupujesz ją dla seniora lub dla młodszej osoby, dobrze sprawi się piłka w kształcie fasolki. O wiele łatwiej utrzymać tu równowagę.

Najważniejsze zasady

Używając piłki gimnastycznej, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwsza z nich to bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Nawet gdy siedzisz przy biurku, zadbaj o to, aby piłka nie uwierała innych sprzętów. A gdy zabierasz się za jakąkolwiek aktywność na niej, pamiętaj o rozgrzewce całego ciała!