Trening w upalne dni może być wyzwaniem. Zastosuj te triki!

Trening w upalne dni może być wyzwaniem. Zastosuj te triki!
fot. unsplash.com

Przed nami najcieplejsze miesiące w roku. Jeżeli lato będzie nas rozpieszczać, czekają nas nawet trzydziestostopniowe upały. Jak sobie z nimi radzić, gdy uprawiasz aktywność fizyczną? Wbrew pozorom, ćwiczenia gdy jest gorąco, są niezwykle wymagające!

Nawadnianie to podstawa!

O nawadnianiu podczas treningów wie każdy. Ćwicząc, tracisz wodę i cenne minerały. Dlatego, aby nie łapały cię skurcze i ciało było w dobrej formie, postaw na wodę z minerałami. Dobrej jakości izotoniki możesz spokojnie zrobić w domu lub też kupić już gotowe.

Jak można przeczytać na portalu wschodnia.pl napój izotoniczny to nie energetyk i warto mieć tego świadomość, aby sobie nie zaszkodzić. O ile energetyki negatywnie wpływają na nasze funkcjonowanie, o tyle napoje izotoniczne zwyczajnie wspierają nasze ciało.

Korzystaj z gadżetów

Jednym z nich jest kamizelka chłodząca, którą z powodzeniem zaczęto używać na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. I chociaż specjaliści wciąż się spierają, czy one faktycznie dobrze wpływają na jakość treningu, to z pewnością ten gadżet pomoże na upały. Słuchaj się również swojego programu treningowego i zawsze uzupełniaj utracone płyny. Tą informację wyliczy ci drobiazgowo większość aplikacji.

Pora ma znaczenie!

Latem słońce wstaje wcześniej i teoretycznie my również możemy. Ma to również przełożenie na temperaturę za oknem. W letnie miesiące, o wiele przyjemniej jest ćwiczyć wczesnym rankiem albo późnym popołudniem. No, chyba że ćwiczysz w klimatyzowanej siłowni. Wtedy ani temperatura, ani pora dnia nie ma właściwie znaczenia. O każdej porze roku.