Mężczyźni również powinni ćwiczyć jogę. Poprawa jakości życia to dopiero początek!

Mężczyźni również powinni ćwiczyć jogę. Poprawa jakości życia to dopiero początek!
fot. unsplash.com

Kiedy rzucisz hasło: joga, z pewnością odezwie się jedna czy dwie kobiety, które ten rodzaj aktywności lubią i ćwiczą. Jednak obecni w tym towarzystwie mężczyźni zapewne tylko parskną śmiechem stwierdzając że to nie dla facetów. I tu się mylą!

Joga tylko dla dziewczyn?

W okresie dziecięcym elastyczność dziewczynek i chłopców w zasadzie niczym się nie różni. Jednak gdy dorastają, mężczyźni tracą gdzieś właśnie tę umiejętność na rzecz siły i masy. Co więcej, wraz z upływem lat, te dysproporcje są bardziej widoczne. I to właśnie faceci powinni ćwiczyć regularnie jogę, aby popracować właśnie nad elastycznością. Niesie to ze sobą cały szereg korzyści.

Zobacz również: Jaka mata będzie idealna dla ciebie?

Korzyści dla każdego

Przede wszystkim to o wiele większa siła mięśni. Nie oczekuj, że zyskają one na objętości, ale z pewnością znacznie wzmocni się ich siła oraz wytrzymałość. Do tego spadnie kilka kilogramów, bo joga to ćwiczenia związane ze sporym wysiłkiem. Kolejna wartość dodana to większe zadowolenie z życia seksualnego. Naukowcy już dawno zbadali, że mężczyźni ćwiczący jogę przez 12 tygodni, odczuli znaczną poprawę jakości życia seksualnego i jego efektywności.

Nie bez znaczenia jest również poprawa jakości snu oraz łagodzenie i eliminowanie bólu kręgosłupa. Przy siedzącym trybie pracy może to być prawdziwa zmora. Joga również bardzo dobrze wpływa na sen.

Szukasz informacji ze świata sportu? Zobacz portal kondycja.pl