Najważniejsze pytania dotyczące zakupu maty do jogi. Bez odpowiedzi nie wybieraj się na jogowe zakupy!

Najważniejsze pytania dotyczące zakupu maty do jogi. Bez odpowiedzi nie wybieraj się na jogowe zakupy!
fot. unsplash.com

Na początku bardzo ważna informacja – to jaką matę wybierzesz, będzie bezpośrednio wpływało na twój komfort i uczucia podczas ćwiczeń. Dlatego musi być skrojona pod twoje indywidualne potrzeby. I nie chodzi tu o jej kolor czy fakturę, a o gramaturę, wytrzymałość i rodzaj jogi. Bo to wszystko ma znaczenie!

Joga codziennie czy od święta?

Z pewnością na początku swojej drogi z jogą, będziesz ją praktykować codziennie. Albo z takim właśnie zamiarem zaczynasz. Jednak życie pokazuje swoje. Dlatego oceń realnie, ile czasu poświęcisz na tę aktywność. To ważne, bo intensywne użytkowanie idzie w parze z najwyższej jakości materiałami.

Zobacz również: Joga może zaszkodzić. Koniecznie przeczytaj w jakich wypadkach!

Grubość ma znaczenie

Kolejnym ważnym aspektem jest grubość maty. Im cieńsza tym może ci być na niej mniej wygodnie, zwłaszcza gdy masz wrażliwe kolana. Dlatego też, po przebytych kontuzjach czy też w celu zwiększenia komfortu, wybierz grubszą wersję. Jednak pamiętaj, że ona będzie automatycznie cięższa!

Mata a alergia

Właściwie niewielu sprzedawców zwraca na to uwagę. Jednak jeżeli jesteś alergikiem, ta sprawa może być kluczowa. Nie zawsze tego typu akcesoria treningowe są zrobione z naturalnych włókien. Tyczy się to również maty. Dlatego przed zakupem wypytaj sprzedawcę o skład, aby później nie musieć szukać przyczyny wysypki czy innych symptomów alergicznych.

Szukasz więcej informacji na temat sportu? Zobacz portal sportowa.com.pl