Biegasz? Oto jak możesz ocenić swoje biegowe postępy. I nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu!

Biegasz? Oto jak możesz ocenić swoje biegowe postępy. I nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu!
fot. unsplash.com

W internecie znajdziesz sporo elektronicznych akcesoriów, które dzięki rozbudowanym statystykom pokażą czarno na białym, jak tam postępy. Jednak czasem warto na swoje biegowe zmagania popatrzeć od innej, bardziej życiowej formy. Bo sama aktywność cię zmienia. I to na lepsze!

Nowe zwyczaje i konsekwencja

Wielu biegaczy z dłuższym stażem mówi, że ta aktywność zmieniła ich mentalnie. Czują się mocniejsi nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Do tego dochodzi jeszcze umiejętność sprawnego zarządzania czasem. Bo umówmy się – aby biegać, trzeba nieźle się postarać. Kiedy kalendarz zajęty po brzegi, nie wystarczy po prostu jeden trening w tygodniu.

Zobacz również: Czy wiesz, jak szybko tracisz formę, zaprzestając treningów?

Biegacze się uśmiechają

To kolejny z wyznaczników twoich postępów. Doświadczenie, ciężka praca oraz codzienna dyscyplina biegowa daje pozytywne efekty w postaci pozytywnego nastawienia do świata i bardziej empatycznego spojrzenia. Nie oznacza to rzecz jasna, że wciąż się uśmiechasz, bo tak nie potrafi chyba nikt. Jednak szybciej łapiesz odpowiedni balans i potrafisz dostrzec pozytywny aspekt częściej niż osoby, które nie ćwiczą.

Do tego pojawia się darmowy zastrzyk endorfinowy po każdym biegu, czego nie kupisz za żadne pieniądze. Jeżeli podchodzisz do swojej aktywności z uśmiechem, to znaczy, że twoje postępy w bieganiu są spore!

Więcej sportowych inspiracji znajdziesz na stronie sportowa.com.pl