Czym jest fitnes? Nie wszystkie ćwiczenia zaliczają się do tej kategorii!

Czym jest fitnes? Nie wszystkie ćwiczenia zaliczają się do tej kategorii!
fot. unsplash.com

Za kilkanaście dni pożegnamy wakacyjne, upalne słońce i wrócimy do codziennej rutyny. To właśnie wrzesień jest najlepszym momentem, aby złożyć sobie postanowienie codziennej aktywności fizycznej. I może właśnie fitness będzie strzałem w dziesiątkę?

Co to jest fitness? Definicja!

Fitness to nic innego, jak zorganizowana aktywność ruchowa w określonym miejscu i czasie. Wykonywana jest pod ścisłym okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak podaje serwis surfstyle.pl , taka forma aktywności nie wymaga specjalnych umiejętności psychomotorycznych. Mamy bowiem dużo odmian tych ćwiczeń. I dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Fitnessowe przykłady

Aby lepiej zrozumieć czym jest fitness, wyobraź sobie dużą salę treningową, najczęściej wyłożoną z jednej ściany lustrami. W zależności od rodzaju, mogą tam być również hantle, stepy czy nawet trampoliny. Ćwiczeniom fitness z reguły towarzyszy energetyczna muzyka o dużym natężeniu. Tu nie ma miejsca na obserwację oddechu, jak to ma miejsce w jodze czy pilatesie. Fitness stawia na akcję!

Zobacz również: Oto jak łatwo wejść w treningowy rytm!

Fitnessem w tym rozumieniu będzie więc zarówno Zumba, jak i ćwiczenia rurze czy na stepie. Jedne zajęcia będą wymagać nieco skomplikowanych układów, inne z kolei mniej lub bardziej zaawansowanych przyrządów. O tym czym jest fitnes przekonasz się jednak dopiero wtedy, gdy odważysz się wyjść na pierwsze zajęcia. Nie wahaj się więc dłużej, tylko zakładaj sportowe buty i próbuj. Nie zawiedziesz się!