Jak szybko złapać treningowy rytm? Oto kilka ważnych wskazówek!

Jak szybko złapać treningowy rytm? Oto kilka ważnych wskazówek!
fot. pixabay.com

Być może zastanawiasz się nad rozpoczęciem ćwiczeń. Marzy ci się regularne bieganie albo sesje jogi o poranku. Jednak zawsze w twojej głowie pojawia się milion wymówek? Czas rozprawić się z nimi raz na zawsze!

Po prostu to zrób!

Stare powiedzenie mówi, że lęk przed zrobieniem czegoś jest o wiele większy niż sama czynność. Tak samo może być właśnie w tym przypadku. Chcesz zacząć biegać? Włóż buty sportowe i wyjdź na 10 minutowy marszobieg. Rozpoczynasz przygodę z jogą? Po prostu rozwiń matę i odpal trening na YouTube albo innej platformie. Nie myśl, nie analizuj, nie wymyślaj tysiąca wymówek, tylko po prostu to zrób. Zobaczysz, jak dobrze się później poczujesz.

Kup sobie fajne ubrania sportowe

Oczywiście, nie jest to priorytet z czysto sportowego punktu widzenia. Biegać czy ćwiczyć na siłowni można w zwykłym podkoszulku i dresie. Jednak, to co mamy na sobie, wpływa dodatnio na nasze samopoczucie. Także nie wąchaj się, przed kupieniem czegoś, w czum czujesz się świetnie. I przede wszystkim zadbaj o odpowiednie obuwie, nie tylko wtedy, gdy zaczynasz biegać.

Zobacz również: Jak dobrać pierwszy strój do biegania

Opracuj plan działania

Plan treningowy to ważna rzecz nie tylko z punktu widzenia monitorowania postępów. Mając coś wpisane w terminarz, raczej o tym nie zapomnisz. Co więcej, dzięki dobremu planowi, będziesz mieć fajny motywator do działania. I z pewnością szybko zobaczysz efekty swoich działań!

Ludzi to nie obchodzi

Jednym z najczęstszych obaw przed ćwiczeniami, szczególnie na świeżym powietrzu, jest fakt, że zastanawiamy się, co ludzie powiedzą. Jedno jest pewne — będą ci zazdrościć. Po prostu rób swoje i nie patrz na innych. Ludzie w dużej mierze są zaaferowani tym, co dzieje się w ich głowach, a nie tym, co robią inni. Mocno się tego trzymaj!

Jeden komentarz o “Jak szybko złapać treningowy rytm? Oto kilka ważnych wskazówek!

Dodaj komentarz