Tenis stołowy – jak zacząć przygodę z tym sportem?

Tenis stołowy – jak zacząć przygodę z tym sportem?

Tenis stołowy to oczywiście tzw. ping-pong. Ten sport jest grą, w którą grają dwie osoby lub cztery. Ta gra polega na odbijaniu piłki rakietką tak, by przeleciała nad siatką na drugą połowę stołu. Tenis stołowy jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. W ping-ponga może może grać każdy, a wystarczy posiadać rakietkę i stół do tenisa stołowego.

Jakie są potrzebne akcesoria do gry w tenisa stołowego?

Po pierwsze stół to najmniejszy problem ale zakup rakietki jest już konieczny. Nie kupuj zaraz drogiej rakietki, na początku naszej przygody zwykła, zwyczajna wystarczy.

Więc zatem jaka powinna być rakietka do gry w ping-ponga?

Dla nas wszystkich rakietki wyglądają tak samo, dla amatorów pewnie tak ale czy dla profesjonalistów są takie same? Oczywiście, że nie należy wziąć pod uwagę wykonanie rakietki. Jakość rakietki to przede wszystkim materiał, z którego jest wykonana ona też wtedy cenowo jest droższa. Więc przy zakupie rakietki, kieruj się stylem gry, który będzie cię wyróżniał a są nimi:

  • kontrola,
  • rotacja,
  • szybkość.

Ale również weź pod uwagę, że te parametry, które wymieniliśmy wyżej dopasują nam rakietkę do stylu, którym będziemy się kierować przy grze. Weź pod uwagę również wagę rakietki, ona jest kluczowa, ponieważ będziesz wykonywał dużo ruchów nadgarstkiem i nie powinna być ona ciężka. Warto dodać, że wiele osób, które grają w tenis ziemny, lubią również grać w dart – więcej o darcie na www.sportnews.pl.

A co z piłeczką do tenisa stołowego?

Czy ten aspekt również jest ważny jeśli chodzi o dobór odpowiedniej piłeczki do gry? W sklepie z reguły piłeczki jak rakietki wyglądają takie same ale są takie, które na pewno będą odpowiednie? Piłeczka powinna się charakteryzować dobrą jakością plastiku, z którego jest wykonana. Piłeczka nie powinna być gruba, czyli plastik nie może być grubo lany, ani nie powinna być klejona szwem od wewnętrznej stronie, ponieważ zaczną nam szybko pękać.

Poznajmy podstawowe zasady gry w tenisa stołowego

Pomiędzy dwoma zawodnikami znajduje się stół, który jest częścią gry. Zasadą gry jest odbijanie piłeczki do siebie, a piłeczka powinna się odbić po stronie przeciwnika. W ping-ponga gra się rakietką i piłeczką przy specjalnym stole z siatką.

W naszym kraju wszyscy uwielbiają piłkę nożną ale tenis stołowy jest również świetną grą, w którą mogą grać wszyscy. Tenis jest pasjonującą grą o wielu emocjach i taktyki. Taktyka jest jednym z elementów każdej rozgrywki, gdzie zawodnicy układają w głowie przebieg gry. Przede wszystkim jest tanim sportem, wystarczą tylko chęci i na sam początek dobra rakietka. W uprawianiu tego sportu nie przeszkadza nam praktycznie nic, można grać niezależnie od pogody . Ten sport także wzmacnia odporność na stres, co może być pomocne w trudnych sytuacjach życiowych.