Wrzesień to najlepszy czas aby zacząć ćwiczyć. Przekonaj się dlaczego!

Wrzesień to najlepszy czas aby zacząć ćwiczyć. Przekonaj się dlaczego!
fot. unsplash.com

Niektórzy mówią, że wrzesień, to taki wcześniejszy „Nowy Rok”. Gdy po letnich wakacjach przychodzą pierwsze chłody i jesień zagląda do okien, my z nową energią planujemy swoje cele. Jednym z nich zapewne jest regularna aktywność fizyczna. Wrzesień jest idealnym czasem, aby zacząć i nie poprzestać na słomianym zapale!

Nowy początek

Naładowani pozytywnie po słonecznym i upalnym letnim odpoczynku, mamy w sobie o wiele więcej optymizmu i siły. A co najważniejsze, nie brakuje nam samozaparcia. Ten czynnik jest niezwykle ważny nie tylko na początku drogi do zmian, ale przede wszystkim w jej trakcie. Wrzesień kojarzy nam się z początkiem szkoły, różnych kursów oraz innych zajęć dodatkowych. To więc idealny czas, by samemu wziąć życie w swoje ręce i zacząć ćwiczyć.

Promocje na karnety

Czas początku jesieni wyczuli również właściciele siłowni i klubów fitness. To właśnie teraz spotkasz tam pierwsze atrakcyjne promocje dotyczące karnetów. Zazwyczaj pierwsze wejście i opiekę instruktora masz za darmo. Niestety, zapewne będzie trzeba kupić karnet na trzy miesiące, a nawet pół roku. Cóż, kiedy zrobiło się ten pierwszy krok, wypada być konsekwentnym, czyż nie?

Sprzyjająca pogoda

Nie da się ukryć, że latem uprawianie sportów na świeżym powietrzu może być nieco utrudnione. Bez względu na to, czy jest to bieganie, czy też jazda na rowerze albo Nordic Walking, bywa po prostu zwyczajnie za ciepło. Jednak wraz z początkiem września, temperatury robią się niższe, ale wciąż słoneczna pogoda zachęca do aktywności. Aż żal z tego nie skorzystać! Jeżeli nie możesz wyrwać się z pracy w ciągu dnia, zafunduj sobie, chociaż półgodzinny spacer. Nie tylko wyciszysz umysł, ale i odpowiednio go dotlenisz!

Niezbędne endorfiny

Początek jesieni to zdecydowanie krótsze dni. Chociaż na początku jest to praktycznie niezauważalne, to wraz z upływem czasu, zmrok zapada coraz szybciej. Większość z nas jest w mniejszym lub większym stopniu uzależniona od światła. To ono poprawia nam samopoczucie. Co zrobić, jednak gdy jest go coraz mniej? Postaw na aktywność fizyczną, a wytworzone w ten sposób endorfiny skutecznie sprawią, że uśmiech nie będzie schodził z twarzy przez długi czas. I to naturalnie!