5 korzyści z regularnych ćwiczeń jogi. Przeczytaj i sprawdź!

5 korzyści z regularnych ćwiczeń jogi. Przeczytaj i sprawdź!
fot. unsplash.com

Kto raz spróbował jogi, z pewnością przekona się o dwóch rzeczach. Pierwsza z nich, to, że są to wymagające ćwiczenia. Druga, że po sesji jogi ciało niesamowicie się rozluźnia. Jakie są jeszcze korzyści z regularnych ćwiczeń jogi?

Super wydolność

Zapewne myślisz, że najlepszą wydolność organizmu buduje się przy treningach kardio. Jednak świetnie w tym celu sprawdza się również hatha – joga, która ćwiczona regularnie zwiększa wytrzymałość i odporność organizmu. Dodaj do tego jeszcze lepszą gibkość, wzmocnienie mięśni oraz płynność w poruszaniu się i masz przepis na rewelacyjne ciało. Takie efekty przynoszą ćwiczenia jogi w każdym rodzaju. 

Recepta na młody wygląd

Mówi się, że wiek to tylko liczba, natomiast najważniejsze jest to, jak się czujemy. Dzięki codziennej praktyce jogi obniża się poziom cholesterolu, glukozy oraz trójglicerydów. Twoje ciało wytwarza również więcej antyoksydantów, tak ważnych w walce o zdrową i młodą sylwetkę. Nie bez znaczenia jest również stan naszych stawów. Ćwiczenia zapobiegają złamaniom, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo zachorowania na osteoporozę albo artretyzm. 

Prosta sylwetka 

Joga zbawiennie działa na kręgosłup. Jeżeli więc masz siedzący tryb życia, wpisz w swój grafik te ćwiczenia przynajmniej dwa razy w tygodniu. Asany cudownie wydłużają kręgosłup. Do tego poprawiają stan mięśni przykręgosłupowych, wzmacniając je i uelastyczniając. W efekcie chroniczne bóle kręgosłupa odejdą w niepamięć. 

Spokój ducha

Asany są nierozerwalnie związane z oddechem, a ten ze spokojem. Kontrolując sposób swojego oddychania, jednocześnie pozytywnie wpływasz na funkcjonowanie całego organizmu. Co za tym idzie, sprawiasz, że bardziej dotlenione są również mięśnie oraz płuca. W konsekwencji twoje ciało jest zrelaksowane i uspokojone. Jak powszechnie wiadomo, w spokojnym ciele, spokojny duch!

Ciśnienie pod kontrolą 

Cudowne dotlenienie do każdej najmniejszej komórki ciała pomaga również w utrzymaniu właściwego balansu związanego z ciśnieniem krwi. Koncentrując się na poszczególnych etapach asan, wpływasz dodatnio również na stały rytm serca. 

Wystarczy już pół godziny dziennie, aby po miesią29cu regularnych praktyk zobaczyć pozytywne efekty ćwiczeń. Spróbuj więc, a nie pożałujesz!