Postanowienia noworoczne. Oto 3 najpopularniejsze!

Postanowienia noworoczne. Oto 3 najpopularniejsze!
fot. unsplash.com

Wraz z Nowym Rokiem w głowie każdego z nas kiełkuje myśl… a gdyby tak coś zmienić w swoim życiu? Teoretycznie nie musimy czekać na magiczną zmianę daty, jednak właśnie wtedy budzi się w nas największa motywacja. Co obiecujemy najczęściej?

Więcej planowania, mniej marnowania

Nie od dzisiaj wiadomo, że racjonalne planowanie to podstawa dobrej organizacji. Z marnowaniem czasu zmaga się niejeden z nas. Scrollowanie Instagrama, seriale na Netflixie a może długie plotkowanie przez telefon? Na początek przyglądnij się swojemu dniu — drobiazgowo zapisuj, co robisz, a potem zaznacz co uważasz za zmarnowany czas. Potem zacznij to eliminować. Jednak nie wszystko na raz!

Dlaczego nie wychodzi? – Zwykle to kwestia działania zrywami i efektu słomianego zapału. Jeżeli bierzesz się za planowanie, rób to długofalowo i krok po kroku. Wtedy z pewnością się uda!

Codzienna dawka ruchu

Pandemia wcale nie zachęcała do ruchu i ćwiczeń w klubach fitness. A w domu, wiadomo, nie zawsze się chce. 1 stycznia to czas mocnych postanowień co do aktywności fizycznej. I to codziennie! Nie daj się jednak porwać endorfinowej fali i racjonalnie zaplanuj swoje treningi. Tyczy się to zarówno kwestii biegania dla początkujących jak i ćwiczeń na siłowni.

Dlaczego nie wychodzi? – Jeżeli wcześniej aktywność fizyczna była mała, a teraz ćwiczysz codziennie, z pewnością szybko ogarnie cię zniechęcenie. Stawiaj sobie małe, ale mierzalne i osiągalne cele. Nie musisz od razu być królową fitnessu!

Jeżeli szukasz nowych informacji ze świata fitness, sprawdź koniecznie serwis Ludzie sportu.pl 

Zdrowe odżywianie

Każdy z nas ma na sumieniu mniejsze lub większe jedzeniowe grzeszki. Zimą o wiele częściej na nasze stoły wjeżdżają słodycze i wysoko przetworzone dania, takie jak pizza czy burgery. Sumienie jednak czasem się odzywa i wtedy mówimy — pora na zmianę! Zrób to jednak racjonalnie, najlepiej z pomocą profesjonalnego dietetyka.
Dlaczego nie wychodzi? Prosta sprawa — jeżeli zbytnio obetniesz kalorie, szybko poczujesz zniechęcenie. Zdrowe jedzenie jest bardzo smaczne, jednak musisz wiedzieć, co wybrać. Koniecznie zasięgnij rady specjalisty, przed planowaną zmianą diety.