Niedosyt po ćwiczeniach? Następnym razem dorzuć ciężarki! Podpowiadamy jakie najlepsze!

Niedosyt po ćwiczeniach? Następnym razem dorzuć ciężarki! Podpowiadamy jakie najlepsze!
fot. unpslash.com

Kiedy ćwiczysz już pewien czas, bez względu na to, czy w klubie fitness, czy też w domowym zaciszu, po znajomych treningach pozostaje niedosyt. Zamiast więc szukać nowych aktywności, utrudnij te dobrze znane. Jak? Załóż ciężarki!

Chwyć hantle w dłoń!

Do wyboru masz kilka rodzajów hantli, różniących się wyglądem oraz ciężkością. Przy wyborze z pewnością będziesz kierować się tym, jak wyglądają, ale weź pod uwagę inne aspekty. Chwyć konkretną hantle w dłoń i oceń jej przydatność. Czy dobrze leży w dłoni, a może wyślizguje się z niej? Podczas treningu będziesz się pocić, więc hantla musi być wykonana z materiału antypoślizgowego. 

Swoją przygodę z hantlami zacznij od półkilogramowych, maksymalnie kilogramowych. Sprawią, że poczujesz trening bardziej intensywnie, jednak nie będą stanowiły bardzo trudnego wyzwania. Potem możesz dodać jeszcze dodatkowe obciążenie, jednak rób to rozważnie, aby nie przeciążyć kości, mięśnie i stawów. 

Ciężarki w formie opaski

Stanowi alternatywę dla standardowych hantli. Najczęściej to pasek wykonany ze sztucznego materiału, ze specjalnymi kieszonkami. Do nich wkładasz odpowiednie obciążenie, które chcesz mieć podczas konkretnego treningu. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu możesz swobodnie zmieniać intensywność treningu bez konieczności zakupu wielu osobnych ciężarków. Co więcej, hantle te zapinasz najczęściej na nadgarstkach oraz kostkach, więc teoretycznie ich nie czujesz. Jednak podczas treningu dają o sobie znać. 

Postaw na jakość

Bez względu na to, czy wybierasz hantle do ręki, czy też ciężarki w formie opaski, wybierz te dobrej jakości. Czasem warto dodać kilka złotych więcej i cieszyć się zakupionymi produktami przez dłuższy czas. Nie ma nic gorszego, niż rozwalające się hantle podczas wymagającego treningu. Zwróć więc uwagę na wykończenie oraz materiały, z jakich są wykonane poszczególne elementy. Nie bez znaczenia jest również wypełnienie, wybierz te wykonane z najbardziej ekologicznych i przyjaznych naturze produktów.