Najszybsze sposoby na spalenie oponki na brzuchu

Najszybsze sposoby na spalenie oponki na brzuchu
fot. unsplash.com

Kiedy nadchodzi lato, większość z nas marzy o wakacjach na pięknej plaży. Oczywiście, w najlepszym bikini. Co zrobić, aby jak najszybciej spalić oponkę wokół brzuszka? Już podpowiadam!

Postaw na cardio

Nie ma innej rady. Jeżeli chcesz relatywnie szybko pozbyć się oponki na brzuchu, musisz przekonać się do bardziej wymagającej aktywności fizycznej. Nordic walking, bieganie, skakanka, rower albo ćwiczenia z energicznymi podskokami będą najlepsze. Pamiętaj też, że zwykłe brzuszki wzmacniają mięśnie brzucha, ale nie redukują tkanki tłuszczowej!

Brzuch robi się w kuchni 

Przyglądnij się swoim nawykom żywieniowym. Najlepiej przez dwa dni spisywać na kartce to, co zjadło się w ciągu dnia (i nocy!). Kiedy masz już listę czarno na białym, postaraj się wykluczyć albo chociaż ograniczyć do minimum wszystkie wysoko przetworzone potrawy. Zamień je na warzywa i owoce. Szybko zauważysz różnicę!

Zrezygnuj z alkoholu

Albo też ogranicz jego spożywanie do minimum. Nie od dzisiaj wiadomo, że procenty niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Psuje się cera, mamy większy apetyt i tym samym zjadamy o wiele więcej, niż wcześniej założono. Dlatego powiedz alkoholowi STOP jeżeli chcesz zrzucić oponkę na brzuchu. 

Pij dużo wody

Nasz organizm ma tendencję do zatrzymywania wody w organizmie. Dzieje się to najcześciej w przypadku, gdy nie przyjmujemy płynów regularnie. W konsekwencji całe ciało sprawia wrażenie lekko napuchniętego i ciężkiego. Woda nie tylko wypłucze niechciane toksyny, ale również napędzi do działania cały nasz metabolizm. Zaczynaj dzień od szklanki wody z cytryną i odrobiną kurkumy. Taka mieszanka daje większego kopa niż filiżanka kawy.

Aktywnie spędzaj wolny czas 

Dokładnie przyjrzyj się, jak spędzasz czas po pracy. Czy siadasz w fotelu i oglądasz telewizję albo wciąż przeglądasz Instagrama? Czas to zdecydowanie zmienić. Idź na przynajmniej pół godzinny spacer. Nie tylko dotlenisz swój organizm, ale i uspokoisz myśli kłębiące się w głowie po całym dniu. 

Jak widzisz, spalenie oponki to nie tylko aktywność fizyczna ale i właściwe odżywianie. Dopilnuj tego, a zaobserwujesz spektakularne efekty!