Sport

Dlaczego uprawiając sport musisz pić więcej wody?

0
fot. unsplash.com

Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ten, kto przekonał się o katastrofalnych w skutkach następstwach odwodnienia, wie to najlepiej.

Uprawiając sport, musisz zwrócić szczególną uwagę na ilość przyjmowanych płynów. Twój organizm Ci za to podziękuje lepszymi wynikami i świetnym samopoczuciem. Dlaczego tak się dzieje?

Woda to siła

Podczas wyczerpujących treningów ciało traci wodę, którą należy uzupełniać, aby umożliwić organizmowi właściwą pracę i regenerację. Teoretycznie każdy z nas, przy normalnym funkcjonowaniu, powinien spożywać około 1,5 l dziennie. Jeżeli uprawiasz sport, ilość przyjmowanej wody wzrasta nawet do 4 l. Ważne również, aby przyjmowane płyny miały temperaturę około 18 stopni, dzięki temu są najlepiej wchłaniane. To ważne, aby zachować właściwą gospodarkę wodną w organizmie. 

3 przydatne triki  

Zapewne każdy Twój dzień jest wypełniony po brzegi różnego rodzaju aktywnościami – treningi, zajęcia na uczelni, praca, dom i rodzina. Bardzo łatwo jest zapomnieć o konieczności picia wody. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów na to, aby pić wodę przez cały dzień.

  • Zainstaluj aplikację przypominającą – bez względu na to, czy Twój telefon jest w systemie Android czy iOS, znajdziesz wiele prostych programów, które przypomną Ci o piciu wody. Naczęściej są one darmowe i same wyliczają na podstawie wprowadzonych danych, ile wody jest wskazane dla konkretnej osoby. 
  • Kup butelkę z wkładem filtrującym – to gadżet, który ma ze sobą prawie każde dziecko w szkole. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazła się również w Twoich rękach. Dzięki niej, możesz napełniać butelkę wodą z kranu. Wkład filtrujący oczyści płyn z potencjalnych zanieczyszczeń i woda jest zdatna do picia właściwie od razu.
  • Dzbanki z plastikowym wkładem – nie każdy z nas lubi wodę, dlatego też warto trochę ją urozmaicić naturalnymi sposobami. Zapomnij o pełnych cukru sokach, na rzecz mięty, cytryny i arbuza. Woda doskonale smakuje również z ogórkiem. Sprawdź ten smak koniecznie!

Już wiesz, że woda jest niezbędna uprawiając sport. Nie pozostaje więc nic innego jak nawodnić swój organizm. Na zdrowie! 

Sportowa bielizna plus size

Previous article

Najszybsze sposoby na spalenie oponki na brzuchu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Sport