Ćwiczenia z trenerką z internetu. Czy warto?

Ćwiczenia z trenerką z internetu. Czy warto?
fot. unsplash.com

Gdy zamknięto siłownie oraz kluby fitness, wielu z nas przekonało się do ćwiczeń w domu z trenerką fitness z internetu. Taka forma aktywności cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Kiedy to faktycznie ma sens? 

Chodakowska, Lewandowska i inni…

Nie da się ukryć, że trenerki fitness z Internetu robią wszystko, aby przyciągnąć naszą uwagę i zachęcić do aktywności fizycznej. Filmy z ćwiczeniami, live treningowe w social media. Różnego rodzaju treningi z wykorzystaniem sztuk walki, jogi a nawet technik pływania. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na poziom sportowego zaawansowania. 

Tani sposób na aktywność

Część treningów jest udostępniana w Sieci właściwie za darmo. Wchodząc na YouTube albo profile Instagramowe topowych trenerek fitness, znajdziesz mnóstwo materiałów do ćwiczeń w formie ogólnodostępnej. Potrzebna tylko mata, czasem hantle, sportowe obuwie i…solidna dawka motywacji. 

Ciemniejsza strona treningów 

Kiedy przychodzisz na ćwiczenia do sali fitness albo siłowni, zazwyczaj masz w zasięgu wzroku trenera albo trenerkę personalną, która sprawdzi czy wykonujesz dane ćwiczenia w sposób prawidłowy. Często również masz do dyspozycji ustalony indywidualnie plan treningowy. W przypadku treningów w domu, działasz trochę na niepewnym gruncie. Ćwiczysz to, co akurat ktoś proponuje masie innych ludzi. Czy będzie to dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb? Może się okazać, że jednak nie do końca.

Więc jednak nie ćwiczyć?

Ależ oczywiście, że ćwiczyć! Każda forma aktywności fizycznej jest jak najbardziej wskazana. Jednak ćwicząc z trenerami on-line, musisz bacznie obserwować swoje ciało. Jeżeli bolą mięśnie, to w sumie dobry znak – masz lekkie zakwasy. Jednak każdy ból kostny powinien wzbudzić Twoją czujność. Wtedy absolutnie przerwij trening i skonsultuj się z lekarzem, w celu wyeliminowania ewentualnych nieprawidłowości.

Pamiętaj również, że aby zawalczyć o piękną sylwetkę, nie wystarczą jedynie ćwiczenia. Dużo ważniejsze są zdrowe, odpowiednio zbilansowane posiłki. Zestawione razem, sprawią, że nie tylko będziesz czuć się lepiej, ale i zdrowiej!