Koszulka musi pasować do leginsów, czyli o tym, dlaczego strój ma znaczenie

Koszulka musi pasować do leginsów, czyli o tym, dlaczego strój ma znaczenie
fot. unsplash.com

Jak cię widzą, tak cię piszą. To stare polskie powiedzenie ma ogromne przełożenie na świat, w którym żyjemy. Zadziwiające, jak wielką wagę przywiązujemy do naszych strojów, również tych na fitness czy inne ćwiczenia. W tym przypadku to również ma znaczenie!

Ćwiczysz na powietrzu? 

Pamiętaj, że warstwy mają kolosalne znaczenie! Jeżeli biegasz lub uprawiasz Nordic Walking, właściwy dobór stroju to podstawa, aby nie złapać przeziębienia. Pierwsza warstwa, ta najbliżej skóry, ma za zadanie odprowadzać pot. Najlepiej więc, aby przylegała do ciała w jak największym stopniu. Warstwa wierzchnia powinna z kolei chronić przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak wiatr i deszcz. A co, jeżeli jest zimno? Tu zdecydowanie przyda się warstwa pomiędzy. Odpowiedni będzie polar lub też cienka bluza chroniąca przed chłodem. 

Joga? Musi być wygodnie!

Nie ma nic gorszego, niż uporczywie opadająca bluzka sportowa na zajęciach z jogi. Zasada ta ma się do zajęć z fitnessu w sensie ogólnym, ale to właśnie podczas sesji jogi da się to odczuć najbardziej. Przypuśćmy, że robisz standardową asanę psa z głową w dole. Pozycja ta sprawia, że każda luźna koszulka prędzej czy później opadnie na barki, odsłaniając stanik. Dlatego do fitnessu i jogi postaw na set przylegający do ciała. 

Zapewne teraz pojawia się w głowie pytanie — a co z boczkami i wystającym brzuchem? Tak, pod luźną bluzką to ukryjesz, ale nie będziesz mieć komfortu podczas ćwiczeń. Natomiast dzięki przylegającemu strojowi, po prostu będzie wygodnie i sama aktywność będzie przynosiła o wiele lepsze efekty. Wybór jest chyba jasny…

Pływasz? Strój ma znaczenie!

Kiedy wybierasz się na basen, pierwsza myśl, to ubrać się w zwyczajowe bikini. Nigdy jednak tego nie rób, chyba że chcesz skończyć bez stanika po skoku na główkę. Strój na basen powinien być jednoczęściowy, z usztywnianymi miseczkami. Dzięki temu nic nie będzie cię uwierało podczas pływania. Dodatkowo zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania. Na tym nie warto oszczędzać, bo chlorowana woda potrafi zniszczyć te gorszej jakości stroje. Postaw więc na wygodę i najwyższą jakość. I tak oczywiście, strój może pasować do klapek oraz czepka. Ale tak naprawdę, to nie musi.