5 sportów dla kobiet, które pokochasz!

5 sportów dla kobiet, które pokochasz!
fot. unsplash.com

Sport nie zna podziału na płeć. Zarówno kobiety jak i mężczyźni świetnie odnajdują się w wielu dyscyplinach, z powodzeniem odnosząc tam niemałe sukcesy. Są jednak takie dyscypliny, w których to kobieta właśnie będzie czuła się najlepiej. I nie musisz być zawodowym sportowcem, aby z nich skorzystać!

Zumba

Energetyzująca muzyka i taniec przez 45 min? To musi się udać! Zajęcia z zumby są bardzo popularne wśród kobiet z prostej przyczyny- tu nie tylko popracujesz nad motoryką i nieźle się zmęczysz. Tu po prostu świetnie się bawisz! 

Pole Dance

Taniec na rurze może być różnie postrzegany. Jednak nie da się ukryć, że zajęcia z pole dance niesamowicie rzeźbią kobiece ciało, poprawiając jego motorykę, spalanie tłuszczu oraz elastyczność. Kto raz tego spróbował, będzie chciał jeszcze! 

Aerobik

Wraz z początkiem jesieni, kluby fitness zaczynają się zapełniać. Nic nie daje takiego wycisku, jak zajęcia z aerobiku, przy głośnej muzyce i wśród innych kobiet. Podskoki, skłony, brzuszki, rozciąganie – masz do wyboru wiele rodzai fitnessu. Wybierz odpowiedni dla siebie, a w pakiecie zyskasz również nowe znajomości oraz gigantyczny przypływ endorfin.

Jego wodną odmianą jest aqua aerobik. Tu ćwiczysz w basenie, a głównym czynnikiem stawiającym opór jest woda. Dobrze prowadzone zajęcia z aqua aerobiku, to doskonały relaks i ćwiczenia w jednym. W grupie kobiet, w takt głośnej muzyki, podskakiwanie oraz podnoszenie nóg i rąk będzie samą przyjemnością. Zakwasy poczujesz dopiero na kolejny dzień. 

Jazda na rolkach

Ten sport doskonale wyszczupla nogi oraz ćwiczy mięśnie brzucha. Bo te ostatnie można wyrzeźbić sobie nie tylko przez popularny „plank” albo brzuszki. Jazda na rolkach to balansowanie właściwie całym ciałem, a co za tym idzie, praca mięśni całego korpusu, pośladków i oczywiście nóg. Wracając do jazdy na rolkach, pamiętaj o ochraniaczach oraz kasku. Jest to niezbędne, aby uniknąć niechcianych kontuzji. Nie umiesz jeździć? Nic straconego. W twoim mieście z pewnością znajdują się szkółki rolkarskie dla dorosłych. Wystarczy spróbować!

Nordic Walking

To sport o wiele mniej wymagający niż bieganie. Jednak szybki marsz jest zbawienny zarówno dla naszego serca jak i całego układu odpornościowego. Jednym słowem — nasze ciało będzie w o wiele lepszej kondycji, jeżeli zafundujemy mu codzienne sesje marszem z kijkami. Dodatkowo, na spacer można się wybrać z koleżanką. Nie tylko razem raźniej, ale i dodatkowa motywacja zapewniona!