Gumy oporowe – innowacyjny sposób, na efektowny trening!

Gumy oporowe – innowacyjny sposób, na efektowny trening!

W zasadzie gumy oporowe inaczej też, zwane taśmami fitness, są bardzo prostym urządzeniem. Mogą natomiast całkowicie odmienić Twój trening i przyczynić się do szybszego osiągania wymarzonych efektów. Są jednym z najbardziej uniwersalnych przyrządów do treningu, który można przeprowadzić również w zaciszu swojego domu.

W jaki sposób badanie genetyczne może pomóc sportowcom?

[h2]Gumy do ćwiczeń – dlaczego, warto je wykorzystać w treningu?[/h2]

Właściwą funkcją gum do ćwiczeń jest stworzenie dodatkowego oporu, co wzmaga napięcie mięśni i motywuje je do cięższej pracy. Krótko ujmując, wspierają trening, by mógł być efektowniejszy. Z ich pomocą można wykonać wiele różnych ćwiczeń, niemal na każdą partię ciała. Przede wszystkim świetnie sprawdzają się przy wzmacnianiu pleców, ramion i barków, a także, ud i pośladków, a nawet brzucha. Regularne treningi ze wsparciem gum oporowych, pomagają szybko wymodelować sylwetkę, a także poprawić kondycję i wytrzymałość. Należy też pamiętać, że każda aktywność fizyczna przyspiesza pracę metabolizmu i poprawia samopoczucie.

[h2]Rodzaje gum treningowych – jaką wybrać? [/h2]

Jeśli zainteresował Cię, temat gum do ćwiczeń i zechcesz wzbogacić takim sprzętem sportowym swojej treningi, najpierw staniesz przed dylematem: jakie właściwie gumy wybrać? W sklepach spotkasz się z całą gamą asortymentu w tym zakresie. Dlatego musisz wiedzieć, że kluczowym parametrem, takiego produktu jest właśnie opór, jaki będzie stawiać. Podstawową cechą charakterystyczna jest szerokość i grubość. O tuż, im taśma fitness jest szersza i grubsza, tym trudniej ją naciągnąć – opór jest większy. Wielu producentów, stosuje zróżnicowaną kolorystykę, która ma odróżnić poziom danej gumy, niektórzy wskazują graficznie jej moc. Najlepiej zawsze orientować się jednak, w parametrach liczbowych, jakie będą wskazane na opakowaniu. Najmniejszy opór około 9 kg, fundują taśmy o szerokości 13 mm, jako przeciętny uznaje się opór około 16 kg, które osiągają taśmy 22 mm, następnie wyróżnia się taśmy fitness o oporze około 25, 35, 55 i 70 kg. Gumę do ćwiczeń należy dobrać wg indywidualnego poziomu zaawansowania sportowego. Najlepiej zaopatrzyć się w komplet, który pozwoli stopniowo, zwiększać poprzeczkę.