W jaki sposób badanie genetyczne może pomóc sportowcom?

W jaki sposób badanie genetyczne może pomóc sportowcom?

Badania genetyczne w celu poprawy wyników sportowych są rzeczywistością w świecie sportu. Nauka o genetyce w zastosowaniu do aktywności fizycznej i sportu w ostatnich latach poczyniła znaczne postępy. Dzięki badaniom genetycznym, elitarni sportowcy, amatorzy i amatorki mogą poprawić swoje wyniki sportowe.

Ten rodzaj testu, który jest przeprowadzany za pomocą prostej próbki śliny dostarcza dogłębnej wiedzy na temat możliwości sportowca z punktu widzenia zdrowia, profilaktyki i wyników sportowych.

W jaki sposób badanie genetyczne może pomóc sportowcom?
Wykrywa ryzyko wystąpienia poważnych chorób

Sportowiec musi utrzymywać optymalny stan zdrowia, tak aby jego wyniki sportowe były najbardziej odpowiednie na każdym etapie. Dzięki badaniu genetycznemu można wykryć ryzyko zachorowania na poważne choroby w ciągu życia.

Testy te dają bardzo wiarygodne wyniki dotyczące podatności każdej osoby na zachorowanie na określone choroby. Od onkologicznych po okulistyczne czy neurologiczne. Aby to zrobić, wyniki są porównywane ze średnim ryzykiem osób w tym samym wieku, rasy, płci i obszaru geograficznego.

Po otrzymaniu wyników badania genetycznego. Będą Państwo mieli możliwość podjęcia odpowiednich działań, aby zapobiec pojawieniu się chorób w przyszłości.

Odkryj swoją kompatybilność farmakologiczną

Nie wszyscy ludzie reagują w ten sam sposób na przyjmowanie niektórych leków, ponieważ organizm przetwarza je w różny sposób. Dzięki badaniom genetycznym, niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem czy nie, lekarz będzie w stanie przepisać najlepsze leczenie dla każdej choroby.

A jeśli jesteś sportowcem, znajomość kompatybilności farmakologicznej pomoże Ci skrócić czas regeneracji. Oprócz zminimalizowania ryzyka wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych po zażyciu danego leku.

Wykrywanie chorób dziedzicznych

Oprócz chorób wymienionych jako ważne. Istnieją również inne patologie, których pochodzenie jest dziedziczne, znane jako choroby monogenowe, których główną przyczyną jest mutacja lub zmiana sekwencji DNA pojedynczego genu.

Sportowcy, którzy są nosicielami choroby monogenowej, mają oni możliwość odkrycia, jakie konsekwencje ta patologia będzie miała dla ich zdrowia i zdrowia ich ewentualnego potomstwa.

Poznaj cechy, które czynią Cię wyjątkowym

Nawyki żywieniowe, poziom glukozy we krwi, wrażliwość na ból, wydolność mięśni, regulacja hormonów płciowych… To tylko niektóre z cech genetycznych, które sprawiają, że każdy człowiek jest wyjątkowy.

Niektóre z tych cech są niezbędne do zwiększenia wydajności sportowej. Również badanie genetyczne dostarczy Ci cennych informacji w tym zakresie.