Ćwiczenia w domu? Oto 3 które ruszą cię z kanapy!

Ćwiczenia w domu? Oto 3 które ruszą cię z kanapy!
fot. unsplash.com

Jesień i zima to takie pory roku, podczas których ostatnie na co możesz mieć ochotę, to wyjście na zewnątrz. Gdy w tym czasie żyjesz w rytmie hygee, zanim usiądziesz pod kocem, spróbuj jednego z 3 rodzajów sportu. Pozytywnie cię zaskoczy!

Taniec to nie tylko zumba!

Jednym z najbardziej energetyzujących ćwiczeń są te, gdy zaczynasz tańczyć. Wiele osób ma siedzące tylko w głowie ograniczenia, że nie czuje rytmu, że nie ma wyczucia, że to nie dla nich. Jednak ćwicząc w domowym zaciszu możesz spróbować, nie narażając się jednocześnie na żadne oceny ze strony drugiej osoby. W internecie jest pełno treningów z tańcem w roli głównej. Spróbuj i przekonaj się na własnej skórze, ile to daje pozytywnej energii. Endorfiny w tym momencie szaleją!

Joga na ból pleców

Praca siedząca i ogólnie, siedzący tryb życia to nie jest najlepsza rzecz dla naszych pleców. Dodatkowo wilgoć oraz zmieniająca się temperatura, mogą zdecydowanie obniżyć próg odczuwalnego dyskomfortu z tym związanego. Jeżeli chcesz popracować nad swoją elastycznością a jednocześnie pozbyć się dyskomfortu w ciele, nic tak nie pomoże jak właśnie spokojny trening jogi. Uwierz, że to tylko wygląda tak prosto. Każdy trening jogi to wyzwanie, któremu podołasz, jednak przygotuj się na solidne ćwiczenia.

A może rowerek treningowy?

Znajduje się w większości domów. Zazwyczaj służy za wieszak na ubrania albo też, zupełnie zapomniany, w piwnicy zabiera miejsce na inne rzeczy. Może właśnie jesienią i zimą warto sobie o nim przypomnieć? To doskonały czas na poprawienie swojej kondycji, aby wiosną zaskoczyć wszystkich świetną formą!