Niszowe sporty zespołowe, które warto znać

Niszowe sporty zespołowe, które warto znać

Często sport kojarzymy z tymi dyscyplinami, które oglądamy w telewizji i są łatwo dostępne. Piłka nożna, tenis, koszykówka czy siatkówka – każdy Polak mniej więcej wie o co chodzi i przede wszystkim nie musi się trudzić, żeby obejrzeć kilka transmisji.

Wiele osób jednak nie wie, że są sporty, o których mało kto ma świadomość, że istnieją i gracze nie mogą liczyć na taką popularność. My z kolei przybliżymy kilka z nich.

Lacrosse

Gdybyśmy mieli okazję obejrzeć Lacrosse, to skojarzenia z hokejem na lodzie będą jak najbardziej naturalne. Zasady są dość podobne z tym, że gracze korzystają nie z kijów a specjalnych rakiet, w których trzymają piłkę. To strasznie dynamiczny sport, który bardzo dobrze się ogląda. Tak jak mówiliśmy, nie jest on zbyt popularny, jednak kto wie co będzie w przyszłości.

Pod następującym odnośnikiem przeczytasz więcej o najszybszej grze świata, czyli Lacrosse.

Softball

Jeżeli w przypadku lacrosse mieliśmy skojarzenia z hokejem, tak tutaj będą one bardziej jasne. Softball kojarzy się z baseballem, a różni go to, że jest rozgrywany na mniejszej arenie. Co ciekawe, można w niego grać również na hali i warto zaznaczyć, że jest to dyscyplina olimpijska, o czym na pewno nie wie wielu. Zasady są dość proste. Drużyna ma jeden prosty cel – wyeliminować przeciwników biegnących do bazy.

Kabbadi

Ostatnią grą, o której sobie powiemy to kabbadi. Trudno o jej popularność na naszym kontynencie, ponieważ jest to sport azjatycki. Jest on o tyle ciekawy, że możemy go porównać do gry znanej z naszych podwórek jako „berek”. Gra jest bardzo emocjonująca dlatego, że gracz atakujący musi dostać się do strefy obronnej krzycząc cały czas słowo „kabbadi” i ma 30 sekund na to, żeby na jednym oddechu złapać któregoś z zawodników przeciwników.