Czy power joga jest dla ciebie? Poznaj jej najważniejsze założenia!

Czy power joga jest dla ciebie? Poznaj jej najważniejsze założenia!
fot. unsplash.com

Ćwiczenia związane z jogą, kojarzą nam się ze skupieniem oraz powolnymi, statecznymi ruchami. Kiedy pierwszy raz spróbujesz power Jogi, możesz poczuć się bardziej jak na intensywnych ćwiczeniach kardio niż na zwykłej jodze. Wszystko przez dynamizm, który jest nieodłączną częścią tego rodzaju jogi.

Power Joga czyli?

To joga energiczna, bardziej fitnesowa a nawet gimnastyczna. Ćwiczenia i kombinacje oparte są tu o metodę Ashtanga Jogi. Plusem jest tu fakt, że nie ma ściśle określonej kolejności wykonywania konkretnych asan, jak to ma miejsce w innych rodzajach jogi. Kładzie ona ogromny nacisk na siłę i elastyczność, dlatego często jest kojarzona ze zwykłymi ćwiczeniami gimnastycznymi a nie z praktyką jogi.

Joga nie dla każdego

Power Joga to bardziej zaawansowane ćwiczenia, które wykonuje się w energiczny i szybki sposób. Dlatego też nie będzie dobrą alternatywą dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą. Prócz osobom początkującym, nie poleca się tego rodzaju jogi osobom ze schorzeniami układu ruchu i mającym w przeszłości spore urazy. Gdy szukasz wyciszenia i spokoju, zajmij się innymi rodzajami jogi.

Jednak Power Joga to świetna alternatywa dla osób które uwielbiają zajęcia fitess w ruchu. Wszystkie pozycje wykonuje się szybko, intensywnie i niesamowicie energetycznie. Ćwiczenia te wymagają określonej siły, elastyczności, wytrzymałości i zwinności. Jak więc domyślasz, to zajęcia dla bardziej zaawansowanych joginów.