Pole dance czyli ćwiczenia z drążkiem bez względu na wiek!

Pole dance czyli ćwiczenia z drążkiem bez względu na wiek!
fot. pixabay.com

Czy w tańcu na rurze może być coś wymagającego? To pytanie może zadać tylko ktoś, kto nigdy tego nie próbował. Ćwiczenia gimnastyczne lub ćwiczenia akrobatyczne z elementami tańca to ogromnie wymagające zajęcie, które prócz ogromnej satysfakcji przyniesie jeszcze jedno – wysportowane i wysmuklone ciało.

Dyscyplina sportowa

Przez wiele lat taniec na rurze kojarzył się jedynie z tancerkami erotycznymi. Dopiero pod koniec lat 90-tych XX wieku, przeszedł metamorfozę i teraz na zajęcia z tańca akrobatycznego można się zapisać w każdym większym studio fitness. Legendy głoszą, że korzeni pole dance należy szukać aż w starożytnych chinach, gdzie akrobaci cyrkowi wykonywali niesamowite rzeczy przy oparciu tylko drążka.

Dzisiaj można powiedzieć jedno — spróbować może każda z nas, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. To, co widzimy na Instagramowych profilach najlepszych w tej dyscyplinie to jedno, ale oni również kiedyś zaczynali. I nie należy się obawiać, a raczej spróbować, by zobaczyć, czy to w ogóle dla nas.

Mity o pole dance

Najbardziej popularny to taki, że to sport tylko dla młodych. Właściciele klubów fitness podkreślają, że to sport dla każdego, bez względu na wiek. Uczestniczkami zajęć są zarówno dzieciaki, młode kobiety jak i te w dojrzałym wieku. Każda będzie mierzyć się z innymi wyzwaniami, jakie oferują te zajęcia. Jednak satysfakcja i dobry humor są gwarantowane.

Kolejny, to ogromny przyrost masy mięśniowej w górnej partii ciała. Nie da się ukryć, że pole dance to dyscyplina, w której mocno pracuje się mięśniowo. Ręce, barki czy uda dostają nieźle w kość. Jednak, aby faktycznie zaczęło być to bardzo widoczne, trzeba by ćwiczyć średnio 6 dni w tygodniu po 5 godzin. Zajęcia dwa razy w tygodniu po godzinie, nie powinny wiele zmienić w wyglądzie. Za to w sile już tak.

Pole dance — zalety

Z pewnością treningi powodują wzmocnienie mięśni ramion, kręgosłupa oraz klatki piersiowej. W konsekwencji poprawia się nam postawa ciała, jego elastyczność i gibkość. Naturalnym następstwem jest nie tylko większa wytrzymałość, ale i znaczne poprawienie koordynacji ruchowej. Wisienką na torcie korzyści jest ogromny wzrost pewności siebie. Aż grzechem byłoby zatem nie spróbować!

Warto zastanowić się nad alternatywą dla pole dance – akrobatyka na szarfie – taniec w powietrzu. Jest to forma akrobatyki powietrznej, która z roku na rok staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. Aerial silks to świetna forma aktywności dla dorosłych oraz dla dzieci.

Jeden komentarz o “Pole dance czyli ćwiczenia z drążkiem bez względu na wiek!

Dodaj komentarz