Jakie prezenty pod choinkę dla wielbiciela jogi?

Jakie prezenty pod choinkę dla wielbiciela jogi?
fot. unsplash.com

Mówi się, że jeżeli szukasz czegoś dla pasjonata konkretnej dziedziny, nie kupuj mu prezentów z tego działu. No, chyba że wyraźnie cię o to poprosi. Nie inaczej jest z jogą, jednak tu jest mały wyjątek. Jeżeli chcesz kogoś przekonać do tych ćwiczeń, nie ma lepszego motywatora niż fajny prezent!

Naturalne kostki do jogi

Kostki do jogi przydają się szczególnie na początku praktyki, jednak sięgają po nie nawet zaawansowani jogini. Naturalne, wykonane z odpowiednio zaimpregnowanego drewna kostki do jogi to spory wydatek. Dlatego tak dobrze spisze się w charakterze prezentu pod choinkę!

Poduszka albo wałek – sprawdzi się zawsze!

Kolejne akcesorium, które jest używane zarówno na początku swojej drogi z jogą jak i właściwie na każdym jej etapie. Poduszka pomaga otwierać biodra i zachować odpowiednią pozycję podczas medytacji czy ćwiczeń. Wałek podłożony pod  nogi, pomoże, chociażby podczas savasany, odciążając odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Pomoże również podczas jogi nidry, zachowując idealną pozycję na długi czas.

Zestaw kadzidełek lub świeca sojowa

Są takie odmiany jogi, gdzie niezbędnym wydaje się wprowadzenie medytacyjne, pomagające wsłuchać się we własne ciało i myśli. Niezbędnym dodatkiem jest tu z pewnością świeca sojowa o delikatnym zapachu albo też kadzidełka lub palo santo. To ostatnie, w połączeniu z szałwią, dodatnio wpływa również na oczyszczanie aury. Z takiego zestawu z pewnością ucieszy się nie tylko jogin, ale każdy, kto lubi klimat.