Domowa siłownia – co będzie niezbędne?

Domowa siłownia – co będzie niezbędne?
fot. unsplash.com

Nie musisz od razu wydawać na nią tysięcy złotych i przebaczać osobny pokój w swoim domu. Wystarczy dosłownie kilka tanich akcesoriów, które sprawią, że siłownię będziesz mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Co jest więc absolutnym minimum?

Skakanka

Może ci się skojarzyć z zabawą małych dziewczynek na placu zabaw. Jednak skakanka to świetne narzędzie do ćwiczeń kardio. Na rynku dostępne są zwykłe, a także takie ze specjalnym licznikiem informującym o ilości skoków. Bez względu na to, którą wybierzesz, świetnie wpłynie na redukcję tkanki tłuszczowej oraz kondycję całego ciała.

Gumy oporowe

Założone na nogi, doskonale rzeźbią pośladki. Wspierają również ćwiczenia z hantlami. Przy wyborze kieruj się ich jakością. Z reguły te najtańsze mocno się zwijają i powodują ogromny dyskomfort podczas ćwiczeń. W sklepie będziesz mieć do wyboru kilka rodzai, różniących się stopniem oporu. Zacznij od tych najlżejszych, a potem, w miarę możliwości, przejdź do tych bardziej zaawansowanych.

Hantle

Są tacy, którym wystarcza trening z własnym ciężarem ciała. Jednak jeżeli dla ciebie to za mało, możesz kupić sobie zestaw hantli. Aby było taniej, lepiej zdecydować się na model z doczepianymi obciążnikami. Wtedy również nie marnujesz miejsca na przechowywanie wielu hantli osobno. 

Drążek do podciągania

Sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, chociaż to zapewne ci ostatni szybciej po niego sięgną. Można zamontować go w futrynie drzwi dzięki specjalnym przyssawkom. Uprzedzam od razu, początki mogą być ciężkie, ale warto dać sobie czas i próbować!

Dobra mata

Nie jest tajemnicą, że po każdym treningu musi przyjść pora na solidne rozciąganie. Możesz wybrać matę dedykowaną do jogi, albo nieco grubszą i miększą, dla ćwiczeń obwodowych. Przy jej zakupie zwróć uwagę na jej najwyższą jakość, gdyż będzie to jeden z najczęściej używanych przedmiotów podczas ćwiczeń. Na niej nie warto więc oszczędzać.