4 powody żeby zacząć uprawiać fitness

4 powody żeby zacząć uprawiać fitness

Większość z nas nie szuka powodów by zacząć ćwiczyć, a raczej nie wie co począć z uciekającą motywacją. Jednak każdy zna choć jedną osobę, która powinna zacząć się więcej ruszać, a mimo wszystko nie chce.
Oto więc 4 powody żeby zacząć ćwiczyć i dbać o siebie, które przemówią do rozsądku każdego.
[h2] Nadwaga [/h2]
Otyłość i nadwaga coraz częściej wymienia się wśród chorób cywilizacyjnych czających się na człowieka. Co jednak najgorsze coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, mimo tych alarmujących wieści.
Jest to bardzo niedobry sygnał, bo nadwaga powoduje szereg chorób, które poważnie zagrażają życiu. Nadwyżka kilogramów czynnie przyczynia się do chorób serca, złego samopoczucia, spadku efektywności w pracy i ciągłego zmęczenia.
Gdy więc czujemy, że na naszym ciele zaczyna gromadzić się niepotrzebny tłuszczyk, powinniśmy zacząć ćwiczyć fitness.
[h2] Brak energii a fitness [/h2]
Coraz mniej osób docenia aktywność fizyczną, w tym zwłaszcza fitness pod kątem dodatkowego zastrzyku witalności. Prawda jest taka, że podczas wykonywania różnych ćwiczeń wzrasta w ciele poziom endorfin, które odpowiadają za poczucie szczęścia. Są to te same hormony szczęścia, które wydzielają się podczas jedzenia czekolady.
Z tym wyjątkiem, że endorfiny wydzielane podczas ćwiczeń potrafią zapewnić nam dawki energii na cały dzień.
[h2] Przeciwdziałanie wysokiemu cholesterolowi z fitnessem[/h2]
Wysoki poziom złego cholesterolu to coraz częstszy problem, na dodatek zaczął on również dotykać młode osoby. Zbyt wysoki poziom cholesterolu w naszym organizmie przyczynia się do powstania wielu chorób. Dlatego należy regularnie monitorować jego stan.
Najlepiej jednak zbijać poziom cholesterolu za pomocą ćwiczeń. Regularna aktywność fizyczna jest zalecana przez lekarzy jako sposób na zbijanie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu.
[h2] Co fitness poradzi na ból kręgosłupa?[/h2]
Wiele osób może się zastanawiać jak fitness może pomóc na ból kręgosłupa. Jest on powszechnie uważany za skutek przetrenowania lub przeszkodę w ćwiczeniach.
Prawda jest taka, że w niektórych przypadkach faktycznie. Jednak coraz częściej oznacza on obciążenie mięśni i zwiotczenie, które powoduje ból.
Dlatego fitness jako taneczny aerobik lub aqua aerobik jest dla takich osób bardzo dobrym rozwiązaniem. Również klasyczny fitness posiada cały zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie pleców redukujących ich ból.

Fitness to jedna z najtańszych i najłatwiejszych dyscyplin sportowych polecanych dla początkujących. Osoby, które wcześniej zaniedbywały swój stan zdrowia mogą bardzo łatwo zacząć ćwiczyć i stosunkowo szybko zauważą pierwsze efekty ćwiczeń. Zmniejszenie masy ciała to jedynie początek dobrych korzyści, które płyną z uprawiania fitnessu.